0 Ks - 0 Kč

Sennelier Oil stick Large size S1 - 574 Primary yellow

  • Sennelier Oil stick Large size S1 - 574 Primary yellow

Další fotky

  • 344 Kč včetně DPH

Množství

Zboží máme skladem!

Objednejte dnes do 12:00 a do 48 hodin Vám bude objednávka doručena!

Oil Stick od firmy Sennelier je v podstatě olejová barva v tyčince. Co umožňuje olejové barvě držet takto pospolu a dokonce ve tvaru praktické tyčinky je její složení, kdy se poměrná část oleje nahradí neutrálním, minerálním voskem, což umožňuje umělci přistupovat k olejomalbě zcela odlišně. Poskytuje tak mnohem větší míru spontánnosti, svobodu projevu a samozřejmě nesmírně jednoduché použití.

Jedná se o nejvyšší kvalitu napříč všemi odstíny. Pigmenty jsou velice jemně namlety a pečlivě vybrány tak, aby disponovaly tím nejvyšším stupněm světlostálosti, jaký je u daného odstínu možný.

Oil Sticky mají téměř identické vlastnosti jako olejové barvy samotné, proto platí stejná pravidla, jako např. oil sticky fixovat závěrečným lakem až po uplynutí 6 měsíců, aby barva nepopraskala, atd.

Doba schnutí závisí na daném pigmentu a síle nanesené vrstvy, ale pohybuje se v časovém rozmezí 2-5 dnů. 

V případě potřeby je možné je ředit olejem, či terpentýnem, lihem bez zápachu, atd.

55 odstínů v obsahu 38 ml a 7 odstínů v obsahu 98 ml dostupné 2 velikosti: Ø = 3/4 ; délka = 5, Ø = 1 1/8 ; délka = 5 7/8

Výrobce:
SENNELIER

Sennelier od roku 1887

Vše začíná v Paříži v roce 1887, kdy Gustave Sennelier otevírá prodejnu s barvami v domu Sennelier na Quai Voltaire, naproti Louvru a poblíž School of Fine Arts. Snažil se o inovace ve výrobě barev a skoumá jejich chemické složení a dále zakládá výrobní podnik pro jejich výrobu.  

Od roku 1888 začne ve spolupráci se svými přáteli, malíři, rozvíjet řadu 100 odstínů extra jemných olejových barev. Ty budou použity pro obrazy, které jsou nyní vystaveny v nejkrásnějších muzeích na světě.

Maison des Sennelier je místem setkání umělců, kde se udržuje kreativní výměna, která vede k vývoji nových technik a barev. Zkušenosti některých, z nichž budou mnozí celebrity tehdejší doby jako Cezanne a Picasso, mu budou velkou pomocí. Výrobky Gustave Senneliera jsou velice precizní a jeho pohled tak pečlivý, že umělci považují jeho paletu tónů za důraz té nejvyšší kvality.

Sennelier kromě těchto inovací vyráběných v oblasti pigmentových odstínů, se snaží vyvinout nové technické prostředky k dokonalosti barev a jejich způsobu uchování. Od této chvíle jsou na stěnách většiny významných muzeí zavěšeny Sennelierovy jemné barvy. 

V současné době značka Sennelier, zatímco zůstává věrna své živé tradici, zintenzivňuje své výzkumy, inovuje a vyrábí barvy pro malíře stejné dnes tak jako zítra.

Za téměř 130 let, Sennelier pokračuje se stále větší horlivostí spojením postupů tradice starých mistrů na inovativních metodách moderní chemie, aby splňovaly požadavky dnešních i budoucích malířů, kteří si přejí nádherné barevy s jasnými odstíny a stálou světlostálostí přetrvávající století.
Barvaspec 574 Primary yellow
Model N130128 574.01
Objem 96 ml
Vyrobce Sennelier

Zákazníci také zakoupili

Produkty, které by Vás mohli zajímat.