0 Ks - 0 Kč

Prodejna Štefánikova bude otevřena od pondělí 7.12.
Vážení zákazníci, vzhledem k blížícím se svátkům prosím počítejte s možným prodloužením doby doručení vaší objednávky na cca 5-7 dnů.
Doručení objednávek do Vánoc - poslední objednávky do 17.12.2020. Od 18.12. nezaručujeme dodání kvůli vytíženosti dopravců.

Čistění štětců

Pro kvalitní vyčištění štetce se dá použít mnoho variant postupů. Vždy záleží na technice malby a podle toho volíme správný postup. U barev ředitelných vodou je to v základě teplá voda ve které štětce vypereme, můžeme v kombinaci pro perfektní dočištění použít mýdlo na přírodní bázi, jenž vlákna štětců vyživuje a tím prodlužuje jejich životnost a zároveň usnadňuje čištění. U olejových barev používáme pro vyčištení ředítka, která používáme při malbě. Každopádně pro kvalitní dočištení používáme kombinaci teplé vody, suché utěrky, přírodního mýdla a kvalitního vysušení.

Vysušení štětce zásadně provádíme ve vodorovné poloze, protože ve svislé poloze se voda dostává k dřevené násadce a ta nasledně uhnívá. Po vysušení je možno na vlákna štětce aplikovat arabskou gumu, aplikaci provedeme prsty a vytvarujeme štětec do původního tvaru ( tu prodáváme jednak v krystalické a nyní i v tekuté formě, u krystalické formy rozpustíme pár krystalů v nádobce s teplou vodou ). Arabská guma jednak ochraňuje samotná vlákna, ale hlavně má důležitou funkci neustále tvarovat vlákna, tak aby byl zachován tvar, který měl štětec při zakoupení. 

Takto ošetřované štetce mají šanci vydržet mnoho let.

Brainy Filter
Cena
Výrobce
25
13
10
46
12
objem
Objem
1254
1257
1317
1321
1368
Materiál
Materiál
1452
Gramáž
Gramáž
1557