0 Ks - 0 Kč

Sennelier Oil Stick Medium 38 ml

Sennelier Oil Stick Medium 38 ml

Další fotky

  • 166 Kč včetně DPH


BarvaMáme skladem více než 5 ks

Odesíláme následující pracovní den po objednání.

Máte dotaz k produktu nebo doručení?

  +420 734 740 809
   (po - pá 9:00 - 18:30)

Oil Stick od firmy Sennelier je olejová barva v tyčince.

Část oleje je nahrazena neutrálním minerálním voskem a výsledkem je tyčinkový vzhled. Tyto barvy mají nejyšší kvalitu - čisté pigmenty jsou rozemlety na rostlinné oleje (sikativy), vybrané pro svůj nízký stupeň žloutnutí v průběhu času. Výběr a vysoká koncentrace pigmentů umožňuje dosáhnout vynikající světelné odolnosti.

Oil Sticky mají téměř identické vlastnosti jako olejové barvy samotné, proto platí stejná pravidla, jako u klasických olejových barev, např. oil sticky fixovat závěrečným lakem až po uplynutí 6 měsíců, aby barva nepopraskala, atd. V případě potřeby je možné je ředit olejem, terpentýnem, lihem bez zápachu, atd.

  • Použit lze na plátno, desky s plátnem, papír.
  • Tuhá olejová barva by měla být aplikována v relativně tenkém filmu (ne více než 1 mm). Vrstvy lze překrývat stejným způsobem jako pastové olejové barvy.
  • Nanesená barva zasychá během 2 až 5 dnů v závislosti na tloušťce vrstvy a atmosférických podmínkách.
  • K dispozici je čiré médium umožňující dosáhnout efektů průhlednosti a zasklení.

Před použitím je třeba odstranit povrchový film. Ten se po několika dnech nepoužívání znovu vytvoří. 

Umělecké barvy jsou k dispozici v neprůhledných nebo transparentních odstínech v závislosti na odstínech použitých pigmentů. Výrobek lze skladovat po delší dobu a nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost, kromě vyhýbání se zdrojům tepla, které by jej mohly poškodit.
VŠECHNO TO ZAČALO V PAŘÍŽI V ROCE 1887, KDYŽ GUSTAVE SENNELIER OTEVŘEL OBCHOD MAISON SENNELIER NA QUAI VOLTAIRE NAPROTI LOUVRU A POBLÍŽ ECOLE DES BEAUX-ARTS. VÁŠNIVĚ SE ZAJÍMAL O CHEMII A ZEJMÉNA O CHEMII BAREV, USADIL SE TAM JAKO OBCHODNÍK S BARVAMI.


OD ROKU 1888 ZAČAL VE SPOLUPRÁCI SE SVÝMI MALÍŘI VYVÍJET ŘADU 100 ODSTÍNŮ EXTRA JEMNÉHO OLEJE. BUDOU POUŽITY PRO OBRAZY, KTERÉ JSOU DNES VYSTAVENY V NEJKRÁSNĚJŠÍCH MUZEÍCH NA SVĚTĚ.

LA MAISON DES SENNELIER JE MÍSTEM SETKÁVÁNÍ UMĚLCŮ, KDE SE UDRŽUJE KREATIVNÍ VÝMĚNA, KTERÁ VEDE K DESIGNU NOVÝCH TECHNIK A BAREV. VELKOU POMOCÍ JSOU ZKUŠENOSTI UMĚLCŮ, RADY OD VŠECH KREATIVCŮ TÉ DOBY, Z NICHŽ NĚKTERÉ BUDOU ZNÁMÉ CELEBRITY JAKO CÉZANNE A PICASSO. JEHO PRÁCE JE TAK PŘÍSNÁ A JEHO POHLED NA OBOR MÍCHÁNÍ BAREV JE TAK UNIKÁTNÍ, ŽE UMĚLCI POVAŽUJÍ JEHO PALETU TÓNŮ ZA NEJVYŠŠÍ ODKAZ NA KVALITU.

Model sen_oil_stick_med_38ml
Velikost balení 38 ml
Vyrobce Sennelier

Zákazníci také zakoupili

Produkty, které by Vás mohli zajímat.